די מהפכה אין ארץ ישראל! שא שטיל נישט אויפוועקן...

ארטיקלען, אנאליזן, מיינונגען, געדאנקען, און שמועסן
פארשפארט
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער
זיך רעגיסטרירט: מאנטאג יוני 18, 2018 8:24 am
האט שוין געלייקט: 25 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 120 מאל

די מהפכה אין ארץ ישראל! שא שטיל נישט אויפוועקן...

שליחה דורך Buddy »

עס קומט פאר אן ערענסטע מהפכה אין ארץ ישראל, עס וואוינען מיליאנען אידן דארטן, און ס'רוב זענען באליבט ביים אייבירשטן! זיי לעבן מיט'ן רבוש"ע אין טאג טעגליכן לעבן, און דער אייבישטער איז זיך פשוט מחיה צו פארברענגען מיט זיי און שפאצירט מיט זיי ווי אין א גן עדן, פונקט ווי א מאן אין א פרוי וואס לעבן באנזאם אויף זייער געוועלב, אין כדרך העולם איז דא רייבערייען, ס'גייט פליקעס הין אונצוריק, אבער די שטוב בויט זיך און מלעבט א לעבן.

.... אפס א שארט סטאפ! כ'מיין ביזט ביים זינען?? זאג נאר ר' באדדי ביזט געווען אמאל אין ... האלטס מיט די מציאות אפן פראנט???...

יא יא.. דאס הייליג לאנד מיט איר היסטאריע איז עפעס ווייט פון פשוט פאר די סמארט סטריט פערזאן. די מציאות פון דעם פלאץ איז כו"ע מודי אז די שאך ברעט איז פשוט נישט פון פיר קאנטיגע קעסטעלעך... לאמיר אביסל אבער נאר אביסל דערגיין דאס מציאות.

די אלע וואס האבן במשך הדורות פראבירט ארויפצוגיין און צוריק אויפלעבן די לאנד האבן געליטן זה בכה וזה בכה, וויפיל אידן רבנים חכמים ואדמור"ים זענען אומגעקומען אויפ וועג, וויפיל זענען נעבאך אוועק הארט ביים אנקומען, און וויפיל זענען נעבאך אוועק פון מאמעס שויס, ארץ ארץ אל תכסי דמם ונפשם.

אבער היינט אויף צוריקוועגס, איין זאך האט געהאלפן, ווען מקומט מיט א צוקעדעקטע לאלאך, מיט ענוה ושפלות ווי דוד המלך האט זיך באנאכט אריינגקוילערט אונטערן מויער פון ציון, דאן נידריגע וואסערן לויפן טיף, ווער האט זיך גע'חלום'ט אז סוועלן זיין רבבות אלפי ישראל אידן וואס לעבן א חיי תורה ומצוות, אויף א טאג טעגליכן אומגעשטערטע לעבן, רבבות ערליכע לעכטיגע קינדער פארן אויף די באסעס אין חדר און שולע, ערליכע עלטערן גייען אין ארבעט צו לערנען צו טוהן גמ"ח וצדק, מ'שפאצירט ארויף און אראפ ארץ ישראל און מ'זאפט זיך אן בקדושת ארץ ישראל מיט אלע הייליגע לעכטיגע מקומות, וכו' וכו'
נאר איין זאך

עס איז פעסט פעסט צוגעדעקט!!

עס איז דא פונקט אזויפיל וואס לייגן נישט ר"ת תפילין, עס זענען דא אזרחים עבדים ושפחות וואס זענען נעבאך איינגערעדט אז זיי זענען די בני הגבירה, אזש אז אפי' די בני הגבירה רעדן זיך שוין באלד איין אזוי... די משנאי ה' דרייען זיך ארום פראנק און פריי און זענען משתלט על הציבור. גוט אלעס פיין און וואויל
אבער דאס נעמט נישט אוועק פון די פריערדיגע סענטענס! ווער סקען אביסל קליינע אותיות ווייס אז ווען מויל אונטערברענגן דעם צד הטומאה גייט עס אויף א אופן ווי ביידע צדדים וואקסן און וואקסן, נאר ביים סוף פון די אסעלא שפיל דארף די ווייסע געוואונען...

אשרי מי! געלויבט איז דער וואס האט א חלק אין די מהפכה! וועלכע מהפכה??

ליינט און שטוינט א נבואה פון די הייליגע חפץ חיים פאר זיין תלמיד ר' אלחנן ווסרמן!!

ר' אלחנן האט געפרעגט זיין הייליגן רבי'ן, וואס וועט זיין מיט חילונים [קרי:ציונים...]

האט ער געענטפערט ברוח קדשו! "והיה קודש!! די ויו איז א מתהפך, עס וועט זיין א מהפיכה רוחנית צו קדושה און טהרה!

[center]ובהר ציון תהיה פליטה והיה קודש[/center]

קאמענטארן זענען איבריג!
20180904_214200.jpg

ווער האט זיך געגלייבט אויף אזא באמבאסטישע מהפכה פון בעלי תשובה אין ארץ ישראל?? אבער ווער סמאכט אויף די אויגן און איז גרייט צו פארקוקען אויף די 'העדליינס' אין די פעיק ניוז מידיא פון די לינקע חרדישע און נישט חרידשע, וועט זיך אנטרעפן מיט אזויפיל מוסדות על דרך התורה ויראה, נעמט נאר די טעלעפון בוך פון די אלע מוסדות, [חוץ פון די אלעמען באקאנטע חסד לאברהם], מ'טאר זיך נאר נישט לאזן פארנערן פון די הארמאטישע געסיעלטע צודעק פון די צד שכנגד, וואס בסוף וועט דאך נישט זיין אזוי, נאר מ'דארף האבן אייזערנע געדולד, ועם ישראל לא מפחד מדרך הארוכה :)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

טריפ טראפ... עס טריקלט אריין די מהפכה פון חוזרי בתשובה!

שליחה דורך Buddy »

ניסים פון מלחמת המפרץ האט מיר חוזר בתשובה געווען!!

כך עשיתי תשובה
"מלחמת המפרץ החזירה אותי בתשובה": איך השחקן יהודה ברקן עשה תשובה?
"הייתי. טעמתי. ראיתי. טעמתי את הדברים הכי מהנים בעולם ונשארתי בלי טעם. עד שטעמתי טעמה של תורה, וכאן אני נשאר". יהודה ברקן בסיפור חייו
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

ערשטע מאל געלייגט תפילין ביי הכנה צום קרבן תמיד

שליחה דורך Buddy »

שגריר גואטמלה הניח תפילין לראשונה בחייו במהלך אירוע המקדש בחנוכה
אירוע מרגש במהלך תרגול חנוכה • הנחת תפילין לראשונה בחייו לעיני משתתפי האירוע המקדשי • ריקוד של מצווה • שגריר גואטמלה בישראל
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vthXhwh0JX4[/youtube]
בילד
אתמול התקיים ליד חומת העיר העתיקה תרגול של הקרבת התמיד.

במהלך הארוע נחנך מזבח לבנים, המוכן בכל רגע לשמש באופן זמני כמזבח העולה בהר הבית, עד להקמת מזבח קבוע.

באירוע נכח, בין היתר, שגריר גואטמלה בישראל, אשר נשא דברים בפני הנוכחים.

במהלך האירוע התברר שהשגריר הוא יהודי, אשר לא זכה מימיו להניח תפילין.

השגריר נאות בשמחה להצעה להניח תפילין ולייחד את השם בספרדית ואז יצא בריקוד של מצווה.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=edDGWFthb3g[/youtube]
באניצער אוואטאר
נקודת-אמת
היימישער באניצער
היימישער באניצער
זיך רעגיסטרירט: דאנערשטאג אוגוסט 31, 2017 3:16 am
האט שוין געלייקט: 373 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 625 מאל

שליחה דורך נקודת-אמת »

אין זיין רעכטס (ביי די בילד) זעהט מען א יוד וואס הייסט ר' שרגא בראנד א קאלירפוהלע יודעלע
א זוהן פון ר' יצחק בראנד פון שטאט עמנואל
ער טרעפט אויס יעדן טאג אלע גלחים וואס קומען צו קבר דוד זענען באמת פארשוואונדענע יודען
און פאר ווען זיי קענען טראכטן גלייך לייגט ער זיי תפילין, און אויב טרעפט ער א בכור לאמו
איז ער גלייך מזכה 5 סלעים פאר א כהן און ער מאכט די ברכה על פדיון הבן בשם ומלכות

א זיסע יודל.

ס'מיינט גארניט אז די גוואטאמעלער אמבאסאדאר איז טאקע א יוד.

ס'מיינט נאר אז ער איז א גוי וואס האט זיך אנגעטראפן מיט ר' שרגא בראנד שליט"א
:lol: :twisted:
הקאצקער זצ"ל שאל לחיהרי"ם זצ"ל על הפסוק אמת מארץ תצמח, מה זורעים בארץ שיצמח מזה האמת ענה לו ה"חידושי הרי"מ" בזה הלשון: אז מען בעגראבט דעם שקר וואקסט ארויס דער אמת.
(אמת ואמונה, קלד)
קומט אויס אז דער כח ההיולי פונעם אמת איז גאר דער באגראבענעם שקר! ודו"ק
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

החזון המהפכני של עשרה בטבת - כי מציון תצא תורה לגויים

שליחה דורך Buddy »

המהפכה מתקרבת
החזון המהפכני של עשרה בטבת - כי מציון תצא תורה לגויים
הרב יצחק גינזבורג י' טבת תשע"ט - 16:38 18/12/2018

בכל שנות הגלות הארוכה, עשרה בטבת הוא יום תענית, היום שבו החל המצור על ירושלים. אבל סוף-סוף אנו מתקרבים לגאולה והיום הזה עומד להשתנות לגמרי, "צום העשירי יהפך לששון ולשמחה"!

איך הצום עצמו הופך לששון ולשמחה? האם אפשר לקחת את התמונה של המצור ולהפוך אותה למשהו משמח?

מצור חיובי

ובכן, הגויים באים לירושלים ומטילים עליה מצור. הם יודעים היטב שזה מקום מאד חשוב, ורוצים את האוצרות שטמונים בו. אבל אם רק נשנה את האוירה (כמו פס-קול), אפשר להפוך את התמונה הזו למשהו נהדר.

הרי זה בדיוק מה שאומרים הנביאים: "וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים... וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה'... וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם".

יש בירושלים אוצרות נפלאים: כאן נמצא בית המקדש, מקום עבודת ה' לכל העולם. כאן יושב המלך המשיח, שכולם באים לשמוע את חכמתו וללכת בדרכיו. זהו מצור חיובי שבו כולם 'מתנפלים' עלינו ומצפים לשמוע את דבר ה'.

שימו לב שהפסוק המפורסם "כי מציון תצא תורה" לא מדבר על התורה שיוצאת לעם ישראל, זה כבר גלוי וידוע. החידוש הוא שהתורה יוצאת מציון לכל בני האדם, כל מי שרוצה ללכת בדרך ה'.

תורה לגויים

ובכל זאת, משהו כאן לא מובן. הרי אנו רגילים שהתורה שייכת רק לעם ישראל, כמו שאומרים בברכות התורה "אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו", לנו ולא לאחרים.

יותר מזה, נראה שחכמינו לא ראו בעין יפה שהתורה תגיע לידי אומות העולם. הדבר נוגע לתאריך נוסף בחודש שלנו: ח' בטבת הוא יום קשה מפני שבו תורגמה התורה ליוונית ונעשה חושך בעולם שלשה ימים (ככתוב בשולחן ערוך) – נראה שהתורה אמורה להישאר בתוכנו, סוד שאסור לגלות לאחרים. אם כך, איך יכול להיות ש"כי מציון תצא תורה" לכל העמים?

התשובה היא שהכל תלוי בתקופה ובהקשר, איך התורה מגיעה לגויים. תרגום התורה ליוונית לפני אלפי שנים נעשה כדי 'לגנוב' את התורה מאתנו, להעביר אותה לחכמי הגויים שיוכלו לקרוא בה כמו כל טקסט אחר ולפרש כהבנתם. לא להתייחס אליה כספר קדוש שמביא את רצון ה' וחכמתו, אלא כמשהו שמתאים לפקולטה להיסטוריה ולתרבות, עוד ספר בארון...

אבל הנביאים מדברים על משהו אחר לגמרי. ראשית, הם מזכירים לנו שכבני אברהם אבינו היעוד שלנו הוא להביא את האמונה לכל העולם, ושבתוך התורה שניתנה למשה רבינו בהר סיני נמצאת האמת שצריכה להגיע לכל האנושות.

ועוד הם אומרים: נכון שבמשך דורות רבים הצד הזה בתורה היה נסתר יחסית, העולם לא היה בשל לקבל אותו. אבל יגיע הזמן – והוא הולך ומתקרב – שהגויים באים לעם ישראל ואומרים להם "אַךְ שֶׁקֶר נָחֲלוּ אֲבוֹתֵינוּ הֶבֶל וְאֵין בָּם מוֹעִיל". רבים-רבים מכל קצוות העולם, צאצאי הנוצרים, המוסלמים, ההינדואים והאתאיסטים – הולכים ומכירים בצורך להגיע למקור האמיתי, תורת משה. לא לתרגם אותה לשפה 'חילונית' אלא לבוא ולהכיר את האמת והיופי האלוקי שבה. בפסגת התהליך הנפלא הזה נמצאים המתגיירים, שהולכים צעד נוסף ומצטרפים לעם ישראל, ברוכים הבאים!

נשמע מהפכני? ודאי, זו המהפכה שכולנו מצפים לה. מיליוני גויים כבר מצפים לשמוע, אנחנו רק צריכים להשמיע.

*מתוך עלון התחדשות - מתורתו של הרב יצחק גינזבורג
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

אידן האבן ליב צו האלטן כשר און שבת

שליחה דורך Buddy »

שף מסעדת המקדש: "אנשים מחרימים אותנו כי הפכנו לכשרים"
מסתבר שלא כולם אהבו את ההחלטה של השף לירן בלו להפוך את מסעדת המקדש בכפר סבא לכשרה, אך הוא טוען מנגד: "בישראל, אין זכות קיום למסעדה לא כשרה"

"נדיר למצוא מקווה טהרה נגיש"
בילד
"אביו של החייל שנרצח לימד אותי על מה אנחנו רבים"
טליה צימברג בראיון מסכם: "כשפניתי להידברות לא חשבתי על האפשרות לפרסם טור"
עדיין לא נרשמת ל-2 הלכות ביום? לחצ/י כאן

"אני גאה בכך שהיום כל מי שרוצה לאכול במסעדה שלנו – יכול להגיע", אומר השף לירן בלו שספג תגובות נאצה בעקבות ההחלטה להפוך את מסעדת המקדש שבבעלותו ובבעלות אביו למסעדה כשרה. "באופן כללי הפכנו להיות קיצוניים", הוא מנסה להסביר את פשר התגובות, "יש אנשים שחשים צורך להציל אותי מהכשרות ומהרבנות. התפריט לא השתנה באופן מהותי וגם לא המחירים".

מסעדת המקדש נפתחה רק לפני חצי שנה בחזיתו של מתחם קניון אושלינד בכפר סבא. היא מיועדת בעיקר לחובבי הבשרים. בלו (35) בישל בעבר במסעדת אמיליה ברחובות, עיר מגוריו, ובקורדיליה, של השף ניר צוק, ביפו. במשך תקופה ארוכה הוא היה השף, עד שהחליטו הוא ואביו לרכוש את המסעדה מהבעלים ולהפוך אותה לשלהם. באותו שלב היה ברור להם שהמסעדה תהפוך לכשרה. הצעד היה אמור להיות "הגשמת החלום של אבא", אחרי שיצא לפנסיה.

בשבוע שעבר חתמו השניים על חוזה ורכשו את המסעדה. "החלום של אבא היה שהמסעדה תהיה כשרה", מספר בלו, "הוא אדם דתי כך שמבחינתו היה ברור שהמקום יהיה כשר. אבל האמת היא שגם אני תמיד חשבתי שהמסעדה צריכה להיות כשרה. אני לא רואה סיבה עסקית לומר ל- 60 אחוז מקהל הסועדים שאני לא רוצה אותם אצלי. כבר עכשיו ניכר שיש מגוון גדול יותר של אנשים. מאז שאנחנו כשרים הגיע לפה בחור חרדי, ובשולחן מולו ישב בחור חילוני. היה לנו אירוע של 20 חבר'ה שחלקם היו חילוניים, וחלקם עם כיפות סרוגות - יש יותר מגוון. יש אווירה אחרת. אנחנו מרוצים. גם כשהיינו לא כשרים כל הזמן קבלנו טלפונים מאנשים ששאלו אם יש כשרות. כעת הרבה יותר לקוחות יכולים להגיע".

יום חופשי בשבוע – יום השבת
בלו מודה שהיה שיקול נוסף. לא אחת הוא מצא את עצמו עובד 380 שעות עבודה חודשיות. "ברגע שהפכנו לכשרים כבר אין יותר ברירה. ברור שיום אחד בשבוע אנחנו לא עובדים. בנוסף, אנחנו יכולים לתכנן קדימה למשל את ההתארגנות לחגים, זה משהו שלא יכולנו לעשות אף פעם. זה מאפשר לנו עוד דברים אחרים שמעלים את איכות החיים, ומאפשרים חופש. האמת היא שהיקף השעות שעבדתי עד היום הוא די סטנדרטי לשף. הייתי עכשיו ביפן שבעה חודשים, ועבדתי יותר. גם היום יום העבודה מתחיל בתשע בבוקר ומסתיים בחצות, אלא שהיום יש לי יום חופשי בשבוע – יום השבת".

בלו מתגורר כיום ברחובות. הוא מגיע מבית דתי. מצד אימו משפחה חרדית ומצד אביו משפחה דתית-לאומית. הוא עצמו למד בישיבה תיכונית וגדל ביישוב חשמונאים הסמוך למודיעין. "אני חושב שהמסורת היא דבר יפה שצריך לשמור עליו. הכרתי אנשים שאין להם מושג מה זה יום כיפורים או שמחת תורה. הייתי בהלם כשהבנתי עד כמה קיים חוסר מודעות. אגב, כשאני רציתי לשבת עם חברים או משפחה לא יכולתי הייתה לי בעיה, בגלל שהמקום לא היה כשר".

בשבוע שעבר בלו שיתף בפוסט את ההחלטה החגיגית להפוך למסעדה כשרה. הוא קיבל מאות לייקים ותגובות אבל לא תיאר לעצמו שלצידן יהיו תגובות נאצה. "הייתי גאה ושמח בעצם זה שהמסעדה הפכה להיות שלי ושל אבא ושיתפתי את החברים. לא ציפיתי בשום רמה לתגובות שקבלנו. זה הגיע משום מקום. עדיין לא ברור לי מה הקשר בין העובדה שהמסעדה כשרה לכך שאדם חילוני מחרים אותה. לא מבין את ההיגיון הזה".

ואכן, קראו לו בוגד, אמרו שהוא נכנע לחרדים ולכפייה הדתית. היו גם כאלה שטענו שאוכל כשר יקר משמעותית, ולכן הם לא יגיעו.

למה מפרשים את הצעד הזה ככניעה לממסד הרבני?

"באופן כללי הפכנו להיות מאוד קיצוניים, ורואים את זה בכל דבר. אנשים לוקחים דברים באופן קיצוני. כשהייתי ילד אני לא זוכר שהיו הרבה בתי ספר שלא דיברו על החגים. שלא הזכירו קידוש לכבוד שבת, חלקם אגב היו חילוניים. הפרידו בין דת למסורת. היום השיח נהיה קיצוני. אנשים מרגישים כאילו תקפתי. כביכול יש צורך להיות אנטי כשרות, והם צריכים להציל אותי מהכשרות והרבנות. אני חייב לציין שהחבירה לרבנות הייתה מפתיעה לטובה. לא ציפינו לעבודה כזאת עם הרבנות אבל היא הייתה מדהימה. היינו בהלם מהמהירות, האכפתיות, הרצון לבוא לקראת ולא להקשות. הם עשו הכול כדי לעזור לנו כמה שאפשר. אני לא רואה סיבה לריבים האלה. בגלל שזה לא כשר לא תבוא לאכול? מילא אם לא טעים לך - אל תאכל. אם אני אישית מעצבן אותך - אל תאכל. אם אתה לא מתחבר למוזיקה - אל תאכל, אבל בשביל משהו שאין לו משמעות אמיתית לא לבוא לאכול? אין סיבה".

ניסית לענות לאותם אנשים?

"ניסיתי לענות פעם ופעמיים, לדבר בהגיון. מהר מאוד הבנתי שזה בלתי אפשרי בגלל שמבחינתם מדובר בעקרון. זה הדת שלהם – להיות נגד הדת, נגד הכשרות. אני יכול להביא את המנות הכי טובות, בעלות של עשרה שקלים למנה - זה לא יעזור. הם לא ייכנסו בגלל העיקרון. זה קשה. אני לא מנהל דו-שיח במצב כזה. היו כאלה שדברתי איתם והסברתי שאישית וכלכלית זה יותר נכון".

משפחות שלמות יכולות לבוא
במה השתנה התפריט מאז המעבר לכשרות?

"כמעט כלום לא השתנה. התפריט ממילא היה משתנה כמעט כל יום. ממילא הייתי כותב תפריט לבוקר ולערב. אגב, יש מנות שהיום אני לא יכול לעבוד איתן מטעמי כשרות, וגם ככה הן לא היו בתפריט. בפועל, בגלל הכשרות הורדנו את המנות שמבוססות על החלקים האחוריים של הפרה אבל יש חלקים אחרים שהתחלנו לעבוד איתם. זה לא באמת מפריע. שף הוא כמו צייר טוב – הוא עובד עם הצבעים שיש לו, והוא מוצא פתרונות בתוך המסגרת, בלי גימיקים. כשהייתי ביפן חצי מהמוצרים שהייתי רגיל אליהם לא היו בהישג יד. עשיתי שקשוקה בלי כוסברה. אפילו עגבניות נורמאליות היה קשה למצוא".

ההחלטה לעבור לתפריט כשר מבוססת לא אחת על שיקול עסקית-כלכלית. הוצאות הגואות לעומת מיעוט הכנסות, מוביל מסעדנים למסקנה שהם ירוויחו קהל שומר הכשרות, שעדיין לא נשחק מהליכה למסעדות. "כמעט כל מסעדה בארץ היום נמצאת במצב כלכלי לא טוב" אומר בלו, "הרווח עומד על עשרה אחוזים, וזה כלום. מספיק שמקרר מתקלקל, וכבר אין רווח באותו החודש. כל הזמן יש שחיקה ברווח, זאת הבעיה הגדולה של רוב המסעדות. מתוך שלא לשמה בא לשמה. לדעתי, לגיטימי לגמרי לעשות מה שאתה יכול מבחינה עסקית כדי לגרום לעסק שלך לפרוץ. אין זכות קיום למסעדה לא כשרה בישראל. 60 אחוז מהקהל צורך אוכל כשר. אני מייעץ למסעדות נוספות, ולחלקן אמרתי שהן חייבות להיות כשרות. בלי קשר, אני מאוד אוהב את האוכלוסייה הדתית. פתאום רואים חבר'ה שלפני כן לא היו נכנסים לכאן. הציבור הדתי לא שחוק מהבחינה הזאת, ומצד שני - להביא לכאן קהל מתל-אביב או הסביבה זה לא קל בגלל ריבוי המסעדות, כך שכמו שאמרתי – זה גם משתלם כלכלית".

השף בלו מסכם: "אני גאה בכך שהיום כל מי שרוצה לאכול לפה יכול לבוא. אני יכול להביא לכאן משפחות שלמות וכולם יכולים לאכול - מהסבא ששומר כשרות ועד הנכד שאותו אולי הדת פחות מעניינת. מאז שהפכנו לכשרים מגיעים יותר אנשים. המעבר לכשרות לא פגע באיכות וגם לא במחירים. גם עבורי זאת הפעם הראשונה שאני יכול להרגיש חופשי להזמין את מי שאני רוצה, וזה משמח".

לחצו כאן לתכנים מגוונים בנושא
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

א איבערקערעניש! ווען וועלן אונז ווערן איבערגעקאצקעט?...

שליחה דורך Buddy »

א הימלדיגע מעשה! הער צו פון די גיורת
סיפור חייה הלא שגרתי של יהודית, או כפי שהיא מגדירה אותו "אקלקטי", מלא תפניות, אתגרים, הצלחות, כישלונות ובעיקר הרבה אמונה וביטחון בה', והוא החומר שממנו עשויים רבי מכר.
את יהודית פגשתי במשרדה הירושלמי שנמצא בקרבת שוק מחנה יהודה, בחלל העבודה לסטארט-אפים של MassChallenge , במקום שבו הישן מתחדש והחדש מתקדש במטרה להציל נפשות.
בילד
לא בכל יום פוגשים אישה שעבדה במקומות שאנחנו שומעים עליהם רק בחדשות. לא בכל יום פוגשים אדם שמקדיש את כל חייו ואת כל עתידו המקצועי להבאת מזור לעולם.
עם כל ההצלחות, האחרונות והראשונות, של יהודית, הייתי מצפה לפגוש אישיות שונה מזו שפגשתי.
מבחינתה, ההגדרה "אישה מוצלחת" לא חלה עליה.
"ההצלחה האמיתית תגיע כשאני אדע שהצלתי חיים, עד אז מבחינתי כל זה שטויות. גם אם אני אכשל במיזם הזה, אם לפחות אני אצליח לשנות כמה דעות – של רופאים ומטופלים – על האופן שבו אנחנו משתמשים במכשור של דימות רפואית (medical imaging), ואבהיר להם שאנחנו יכולים להכניס את זה אלינו הביתה כדי למנוע מחלות ממאירות, גם זו הצלחה.

"כשניגנתי את קול נדרי כל שערה בגופי סמרה. התחלתי לחפש את המקור
של הניגון וזה הוביל אותי לחקור את היהדות". | צילום: דאפי ספונר

"ההגדרה להצלחה תלויה במטרות שלך", מסבירה יהודית, "המטרה שלי היא להציל חיים. אני מרגישה שמה שאני עושה הוא ממש בהגדרת פיקוח נפש. בכל 72 שניות מישהי בעולם מוצאת את מותה בגלל סרטן השד, אני מרגישה שהזמן שלי יקר. הבוקר הייתי בכותל, והתפללתי לה' שייתן לי לממש את המיזם שלנו, למען הנשים. זה פשוט מזעזע מה שנשים צריכות לעבור וזה לא חייב להיות ככה".

מאיידהו ליהדות
היא נולדה בשם הולי אברמס במדינת איידהו שבארצות הברית, למשפחה נוצרית אדוקה ושמרנית של בוקרים וחוואים.
"אימא שלי היא אישה מאוד רוחנית עם לב רחב, והיא נטעה בי מגיל צעיר קשר תמידי עם ה'. התפללנו כל הזמן ועל הכול".
הוריה התגרשו כשהייתה קטנה,וכבר מגיל שמונה בילתה זמן רב לבד בבית, היות שאמה עבדה בשלוש עבודות במקביל ואביה עבר להתגורר בוושינגטון בעקבות עבודה. "נאלצתי להתבגר מהר, לדאוג לעצמי ולהחליט החלטות בגיל מאוד צעיר".
עד גיל עשר נצברו בראשה הרבה שאלות שלא קיבלו מענה.
"זה לא היה הגיוני בעיניי שבן אדם יכול להיות אלוקים, או זה שהאל מתחלק לשלוש ישויות – הרי יש סיבה אחת לבריאה, יש בורא אחד ובהגדרה ישות אינסופית היא בלתי ניתנת לחלוקה. וגם לא הבנתי איך יכול להיות שזה שמישהו נצלב מוחל על החטאים שלי".
בתגובה לשאלותיה אמה הייתה עונה לה: "אל תטילי ספק באמת".
"בגלל שהייתי מאוד עצמאית, חקרתי את העולם ולמדתי על דתות שונות, ביניהן גם הינדואיזם וטאואיזם". ההיכרות עם היהדות הגיעה בגיל 13 , כשהחלה ללמוד לנגן על צ'לו. המורה שלה נתן לה את התווים ל"כל נדרי". היא עוד לא ידעה שמדובר בניגון יהודי ושזוהי התפילה שפותחת את יום כיפור, יום הולדתה לפי התאריך העברי.
"בהיתי בתווים והרגשתי שיש כאן משהו מיוחד. כשניגנתי אותם, כל שערה בגופי סמרה. התחלתי לחפש את המקור של הניגון וזה הוביל אותי לחקור את היהדות".
ההתעניינות הביאה אותה לחפש קהילה יהודית באזורה, ובערב שבת אחד הגיעה לתפילה בבית הכנסת בעירה. "התאהבתי בתפילות, בקהילה ובלימוד התורה. הרגשתי שהגעתי הביתה".
חקר היהדות המשיך, ובגיל 15 התחילה לסקרן אותה השאלה האם ישנם כהנים באיידהו. היא פותחת ספר טלפונים במטרה למצוא שם כהן כלשהו ומניחה את אצבעה על השם "ראובן כהן", שבמקרה גר מעבר לרחוב שלה. "עמדתי מחוץ לבית שלו בשעת לילה מאוחרת והסתכלתי
על הכוכבים. התפללתי לה' שישלח לי מישהו שילמד אותי יותר על היהדות". באותו רגע יצא מהבניין גבר מבוגר, "רצתי אליו ושאלתי: אתה כהן? הוא השיב בחיוב ושאל: מה עוד את רוצה לדעת?".
הייתה זו תחילתה של חברות מופלאה בין יהודית בת ה‑ 17 לראובן בן ה‑ 78 , ועד מהרה הוא הפך להיות המורה והחבר הכי טוב שלה, ומילא את דמות האב שכה חסרה לה. "כל יום אחרי בית הספר הייתי ישר הולכת אליו. הוא היה אנציקלופדיה מהלכת. הוא היה מכין לי ארוחות ערב והיינו מקיימים דיונים מעניינים על היסטוריה ופוליטיקה".
"ראובן הוא אדם מאוד משמעותי בסיפור חיי. הוא היה זה שקנה לי את הכרטיס לישראל כשהייתי בת 17 , וכאן התגיירתי אצל הרב אברהם אוירבך, בנו של הרב שמואל זלמן אוירבך זצ"ל".

ליין ווייטער אין אש

בילד
מיט איר לעכטיג יונגעלע

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IF2Gw4MdwHA[/youtube]
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

נס גלוי!!!

שליחה דורך Buddy »

ווער האט געקענט גלייבן? ממש נבואה פון די הייליגע רמב"ן!!

בזכות מה אנו חיים כאן בארץ ישראל? נצחיות ״ברית מילה״ בעם ישראל האם זו נבואה או מוסכמה חברתית?

ג.ב. בוגרת סמינר "ערכים" זכתה בימים אלה לחבוק בן ראשון. ג.ב. פרקליטה בכירה לשעבר, וכיום אשת תקשורת, איבדה לפני כמה שנים את בן זוגה באסון. אסון זה גרם לה להרהר על תכלית החיים ומשמעותם. בדרך לא דרך הגיעה לחוג בית של: "ערכים" ולאחר סדרת ההרצאות בקשה להשתתף בסמינר. בסמינר נחשפה לאמיתות התורה ולמשמעות היותה יהודייה. אך הדרך ליישום התכנים ארוכה היא מאד...היא הקימה את ביתה מחדש עם איש עסקים מבוסס שעדיין אינו שומר מצוות.

וכעת היא פונה אלי ומבקשת לערוך לבנה את מצוות "ברית המילה" לפי כל דקדוקי ההלכה, ברית יהודית אמיתית, כמו מפעם, שתערך בבית הכנסת ולפי כל כללי ההלכה. ושהמוהל יהיה: " כמו המוהל שמל את בנך!" וזכתה אותי להיות "הסנדק" בברית.

אולם בית הכנסת היה מלא. חברים מפרקליטות המדינה, אישי תקשורת ובימוי, וכמובן, כל המשפחה. כיסא הסנדק מוקם ברום מעלה המדרגות של ארון הקודש, המשתתפים כולם נושאים עיניים אל הכיסא, והטקס מתחיל. ולמול עיניהם הבוחנות של הקהל, מתגנב חשש קל לליבי: איך מצווה גדולה זו תתקבל בעיניהם , האם אצטרך להסביר על כך? האם ח"ו הם ילעגו לה, כפי שהם נוהגים לבוז רח"ל לכל דבר שבקדושה? ובכלל רבתה פליאתי על בעלי השמחה אנשי אקדמיה משכילים: מה גרם להם לבקש לקיים את המצווה בדיוק כפי המסורת היהודית כשהיום יש בשוק: "ד"ר מוהל " "מוהל כירורגי בשיטות מודרניות" מכשור מתקדם, ברית בבית חולים וכו', - יולדת זו זוכה סוף סוף לחבוק את בנה הראשון, השכל הפשוט אומר שהאם תרצה באופן טבעי לחסוך את הצער ממנה ,מהתינוק ומהמשתתפים?!

אך הנה בשעת קיום הברית כאשר התינוק געה בבכי בקול גדול... הבטתי על הקהל העומד למולי, והנה עיני כולם זולגות דמעות , ומפניהם ניבטת התרגשות גדולה!! וכשהברית הסתיימה התייצב לו תור ארוך של משתתפים לבקש ברכה... מה פשר הדבר?!

ברגעים נעלים אלו הרהרתי על עם ישראל. עם זה נמצא כעת ממש בעת צרה בבחינת: "מבחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה" דם ישראל נשפך לארץ כמים ע"י ישמעאלים צמאי דם. כידוע מאבק זה לא התחיל מהיום, שנים ארוכות מתנהלת מלחמת קיום בינינו לבין ישמעאל על זכות קיומנו בארץ . ומאז הכרזת המדינה המלחמה התעצמה לממדים נוראים. אדמת ארץ ישראל ספגה את דמם של עשרות אלפי יהודים הי"ד. ועדיין לא נמצאה נוסחת השלום. עיני העולם הערבי נשואות לארץ ישראל, כשחלומם הוא לנשל אותנו מכאן. אך ב"ה אין לאל ידם.

לאחר חורבן יהדות אירופה שב עמ"י לארצו. ובשרשרת ניסים פלאיים התמקם בארץ, נטע את שורשיו, הצמיח את פרותיו, וגדל והתעצם מספרית, וכלכלית. אך מנגד יחד עם שיבת העם התחולל כאן שמד רוחני!! ראשי המדינה ומחולליה ,ממשלות ישראל לדורותיה, חרתו על דגלם : "עולם ישן נחריבה" בָזו לכל מה שמריח תורה. ובצורה שיטתית הרסו ומחקו כמעט כל סממן יהודי, זה כבר קרוב לשבעים שנה שמחנכים את ילדי ישראל לכפירה ואפיקורסיות, התוצאה העגומה היא , שגלויות שלמות רובם עזבו את דרך התורה ומצוותיה זה כבר כמה דורות.

וכשמביטים על כל זה , נשאלת השאלה: מהי זכות הקיום של חלקים רבים בעם ישראל בארץ ישראל כשהם מנותקים מבסיס קיומנו המוסרי והיהודי כ: תורה, שבת, חגים, כשרות, וטהרה ??

התשובה נעוצה בדברי הנביא זכריה בפסוק: " גַּם אַתְּ, בְּדַם בְּרִיתֵךְ - שִׁלַּחְתִּי אֲסִירַיִךְ מִבּוֹר אֵין מַיִם בּוֹ". ( ט, יא). ביאר זאת הרמב"ן בפירושו על שיר השירים דברי נבואה פלאיים : "רמז בכאן על עקבות משיח שיהיה הדור כולו חייב, ותשתכח תורה מישראל ותרבה החוצפה והעזות, כדכתיב: "מבור אין מים בו", ולא יישאר בידם רק זכות מצוות מילה". כלומר בתקופת עקבות המשיח, הדור יעזוב את התורה והמצות, יתרחק מבוראו, "הבור ריק אין בו מים" ולמדונו חז"ל: "אין מים אלא תורה" (ב"ק י"ז). העם ירד לתחתית השפלות הרוחנית . אך מצווה אחת בלבד ישמרו, והיא: "ברית המילה!"

כפי הנאמר בפרשת "לך לך" הקב"ה מבטיח לאברהם אבינו שאת הזכות על ארץ ישראל לו ולזרעו, הוא יקבל בתמורה לקיום מצות ברית מילה: "וְנָתַתִּי לְךָ וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ אֵת אֶרֶץ מְגֻרֶיךָ, אֵת כָּל אֶרֶץ כְּנַעַן לַאֲחֻזַּת עוֹלָם... וְאַתָּה אֶת בְּרִיתִי תִשְׁמֹר, אַתָּה וְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ לְדֹרֹתָם. זֹאת בְּרִיתִי אֲשֶׁר תִּשְׁמְרוּ בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם, וּבֵין זַרְעֲךָ אַחֲרֶיך, הִמּוֹל לָכֶם כָּל זָכָר. וּנְמַלְתֶּם אֵת בְּשַׂר עָרְלַתְכֶם...". (בראשית יז ח-יא).

כך גם נאמר כשעם ישראל יצא מארץ מצרים, עמד להיכנס לארץ ישראל, מצווה הקב"ה את יהושע בן נון למול את בני ישראל:" בָּעֵת הַהִיא אָמַר ה' אֶל יְהוֹשֻׁעַ: עֲשֵׂה לְךָ חַרְבוֹת צֻרִים, וְשׁוּב מֹל אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל שֵׁנִית. וַיַּעַשׂ לוֹ יְהוֹשֻׁעַ חַרְבוֹת צֻרִים, וַיָּמָל אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אֶל גִּבְעַת הָעֲרָלוֹת". (יהושע ה,ב). נאמר על כך במדרש: " ר' ברכיה ור' חלבו בשם ר' אבין בר' יוסי: דבר אמר להם יהושע ומלן.: מה אתם סוברים שאתם נכנסין לארץ ערלים?! כך אמר הקב"ה לאברהם: ונתתי לך ולזרעך אחריך על מנת ואתה את בריתי תשמור" (ילקוט שמעוני).

ונאמר בזוהר הקדוש: "ר' חייא אומר בזכות שישראל נימולים – נכנעים אויביהם תחתיהם ויורשים את נחלתם. בוא וראה מה כתוב: 'יראה כל זכורך', שפירושו הזכרים הנימולים. וכתוב אחר כך: "כי אוריש גויים מפניך והרחבתי את גבולך". שבזכות המילה, הקב"ה שיש בו דין ורחמים, עוקר דיירים ממקומם, שהם האויבים, ומושיב דיירים למקומם, שהם ישראל" (זוהר ח"ב קכד).

וכן כתוב במדרש "אגדת בראשית": "אף על פי שאין לישראל מעשים טובים, הקב"ה גואלם בזכות המילה...".

נעצור רגע, ונדמיין לעצמינו, לו היינו מוצאים באנטרקטיקה, אסקימוסי שמעולם לא שמע על העם היהודי, והיינו מספרים לו על העם הזה ותורתו, על ההיסטוריה המורכבת שלו ,ועל כך שהעם ברובו יעזוב את התורה וימאס במצוותיה. אך מכל תרי"ג מצוות, הוא ישמור על מצווה אחת בלבד ועליה הוא לא יוותר בכל מחיר שבעולם. נבקש ממנו לנחש מהי אותה מצווה. סביר להניח שהמצווה האחרונה שהוא יעלה בדעתו זו מצוות המילה! הרי היא מצווה הכרוכה בכאב בעולל בן שמונה ימים ! והנה למרות הכול נשמרה דווקא מצווה זו, כיצד ניתן להסביר זאת בכלים הגיוניים?!

שוחחתי על כך עם אחד המשתתפים בברית, איש אקדמיה מלומד. לדבריו, מצוות המילה היא: 'מוסכמה חברתית...' מי שלא עושה ברית מילה הוא חריג! שאלתי איך יתכן שברית מילה תהיה מוסכמה חברתית, הלא היא המצווה הכי פחות "חברתית" ו"הומנית"! האם בשל "מוסכמה חברתית" אתה פוצע את בנך עולל חסר ישע?! ומהיכן בכלל "נולדה" מוסכמה חברתית זו?!הראיתי לו דברי הזוהר הק' והרמב"ן הנ"ל. האיש נדהם למראה הדברים, ושתק.

כידוע בספרי הסוד לכל המספרים מאחד ועד עשר יש משמעות רוחנית עמוקה. הספרה שש מייצגת את "הטבע"- העולם החומרי שבכל חלקיק שבו יש שישה מימדים, הספרה שבע מייצגת את "פנימיות הטבע", את המשמעות והתכלית של אותם מימדים. ואלו הספרה שמונה מייצגת את מה שמעל הטבע- הצד הניסי והפלאי של הטבע. נצטווינו למול את בנינו ביום השמיני למילתו שהוא מסמל את הנס. וזאת מלבד מה שידוע בעולם הרפואה שדווקא היום השמיני הוא היום המתאים ביותר לעריכת הברית מכל הבחינות הרפואיות. אך נראה שהנס הגדול המתרחש אל מול עינינו יום יום זהו "המעל הטבע" של נצחיות העם היהודי. קיום מצוות ברית המילה בדור זה למרות החומרניות והציניות, הניתוק והבורות. עם ישראל לא מוותר על הנקודה היהודית ועל הקשר בינו לבין בוראו. יבקש הוא לעשות את הברית כפי רצון התורה ללא כל שנוי. כי יהודים הם.

מעשה הברית קושר את התינוק אל הקב"ה מלידתו, והוא מסמן את הברית היותר עמוקה ורחבה של הקשר הנצחי בין עם ישראל לקב"ה. נאמר ביחזקאל: " אֶעֱבֹר עָלַיִךְ וָאֶרְאֵךְ מִתְבּוֹסֶסֶת בְּדָמָיִךְ וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי " (ט"ז ו') נאמר במדרש: "רבי אליעזר אומר, וכי מה ראה הכתוב שני פעמים בדמיך חיי?! אלא אמר הקב"ה, בזכות דם ברית מילה ובזכות דם פסח נגאלו ממצרים, ובזכות דם ברית מילה ובזכות דם פסח אתם עתידים להגאל " (פרקי דרבי אליעזר, כ"ח).

יה"ר שנזכה לראות את הגאולה בקרוב..
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

שליחה דורך Buddy »

עומר מאכט א קידוש השםביים נישט משתתף זיין אין די אירויזיון!
מרעדט נישט פון א היימיש איד וואס זיין גאנצע וועזן וועט ווערן אפגעפרעגט אויב איז ער מחלל, [נישט אוועקצומאכו]
אבער דער וואס קומט פון בני ברק וועט יא?
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

fake news fake news א פרשה קאכט...

שליחה דורך Buddy »

די פרייע און די פרימע האלטן נישט אויס די שטילע מהפכה...

מהצד השני נמצא מיעוט מוחלט, חרדי-רדיקלי-גרילה שכלל לא מייצג את הציבור החרדי בכללותו, שנלחם גם נגד דברים אחרים שמקובלים מאוד בעולם החרדי. הם לא קירבו אפילו 1% ממה שהידברות עשתה, אבל זה לא מפריע להם לרוץ בין רבנים, לשקר להם ולנסות להחתים אותם על מכתבי התנגדות לפעילות המדהימה הזו. הם מתנגדים לכך שנמשיך לחתן אלפי זוגות דרך אתר "שבע ברכות" (בחינם לחלוטין); יש להם בעיה עם העלון הגדול בעולם, שמופץ בכמעט 200,000 עותקים מדי שישבת; והם לא מבינים למה צריכים אתר יהדות עם 3 מיליון כניסות (כנראה הם מעדיפים שנחזק חילונים דרך פשקווילים או דרך גלויות עם בול), ובאופן כללי יש להם בעיה עם סגנון הקירוב המתון, הפרגמטי ובעיקר השפוי. הם מעדיפים איומים על גיהנום, גוג ומגוג ולבה רותחת, או לחלופין מאמינים שאפשר לקרב יהודים רחוקים דרך פנים זועפות ותוכן שנראה לאותם יהודים רחוקים (בשלב זה של חייהם) כמו סינית. ככה זה כשבמקום לנסות לתקן – מנסים להרוס בראייה קיצונית מעוותת, מבלי להבין את ההשלכות. מבלי להציב אלטרנטיבה. העיקר להרוס.

ויש כמובן גם נקודה טובה בתוך כל הבליל הזה: בסופו של דבר, כל הקיצוניים משני הצדדים הם לא יותר מאשר סערה בכוס מים. הקהל הקבוע של הידברות מכיר את הארגון, רואה בשטח את הפעילות האדירה, וממשיך לתמוך בפעילות הארגון. בפעם האחרונה שבה פורסם תחקיר "ידיעות אחרונות" ו-ynet על מחלקת אמ"א, העלינו קמפיין מימון המונים על מנת שנוכל לעזור בהצלת תינוקות נוספים, ואכן הצלחנו – תודה, נוני מוזס – להציל עוד מאות תינוקות. באופן כללי, המספרים אצלנו תמיד עולים, ומסתבר שכל זה רק מראה לציבור הישראלי עד כמה אנחנו על המפה. גם הקיצוניים מהצד השני מחזקים אותנו, ומאז שהחלו את מחאותיהם נגד עלון הידברות (למשל), עלינו מ-100,000 עותקים בשבוע ל-200,000 עותקים. אז תמשיכו, זה רק מחזק אותנו.

רק תשתדלו, בסוף כל יום, לעמוד מול המראה ולהסתכל לעצמכם בעיניים. אם תתאמצו, אבל רק אם ממש תתאמצו - תראו לעצמכם באישונים את כל הדם ששפכתם. בהצלחה.

הפלותהידברותYNetפייק ניוז
רוצה לקבל התראה במייל על כל תוכן חדש של דודו כהן?

נא למלא כאן את כתובת המייל
כתבות שאולי פספסת
281דודו כהן
סליחה שניצחנו: 7 מחשבות בעקבות הכפשת הידברות
27דודו כהן
14 שנים אחרי, ואני עדיין לא יכול לצפות ב-DVD החתונה שלי
98דודו כהן
שירה מעורבת בציבור – "אהבת ישראל" או שפל חדש בצניעות?
סרטים מומלצים
1
הרב זמיר כהן - מהי הדרך הנכונה להתמודדות עם אסונות?
2
הרב זמיר כהן - היהדות מול האבולוציה, חלק א'
13
אחת אחת: אפרת שטרן נפגשת עם מיכל כהן-חי
תגובות
הוסיפו תגובה
79
האם הידברות מתאים לחרדים? כנסו (קצת ארוך )
יהודית | 24/01/19 12:58
78
אין עליכם! (ל"ת)
מיטל | 24/01/19 12:43
77
באמת רחמנות על העובר
אני | 24/01/19 12:25
76
קומץ
חיים | 24/01/19 12:11
75
השמצה מ "לינט" = זו המחמאה הכי גדולה
פרגון | 24/01/19 11:40
74
התגובה לפשע התשקורת - הפצת יהדות מסיבית אקטיבית!
יוסי | 24/01/19 10:25
73
מדינה כל כך דוקרטית ופלורליסטית....
סימה | 24/01/19 09:40
72
אין כמוכם
מעריצה אתכם | 24/01/19 09:24
71
לא הבנתי
אברהם | 24/01/19 09:24
70
הידברות
אברך | 24/01/19 09:20
69
הדברות
נאוה | 24/01/19 09:17
68
הידברות- אם הכפישו אתכם, אז אתם כנראה עושים את העבודה שלכם כמו שצריך
בת-7 | 24/01/19 09:10
67
אם ynet משמיצים אותך...
לימור | 24/01/19 08:02
66
כפוית טובה,
אביטל רוזנבלום | 24/01/19 06:10
65
העלון שלכם מופץ גם בחו״ל!
שירי | 24/01/19 04:53
64
דברי חכמים בנחת נשמעים
שירי | 24/01/19 04:51
63
הידברות זו מתנה משמים לדור הזה! ובעז"ה העשייה תלך ותגדל! (ל"ת)
אליהו | 24/01/19 03:44
62
פיפורי הגסיסה האחרונים של התקשרות.. תתבעו אותם... רק כך הם יבינו.... (ל"ת)
t | 24/01/19 01:27
61
מזעזע ומעורר שאט נפש!!!
ארי | 24/01/19 01:24
60
אני לא רק חרדית מבית
שירה | 24/01/19 00:17
59
חרדית
בת 21 | 23/01/19 23:20
58
דברי חכמים...
Shmulik | 23/01/19 22:45
57
ארגון הדברות
מיטל | 23/01/19 22:30
56
חשוב לי לומר
אפרת | 23/01/19 22:26
55
אני מוריד את הכובע בפני דודו כהן
אוהב ישראל | 23/01/19 22:24
54
חולה עליכם!!!! אין עליכם בעולם!! תמשיכו לעשות חיל הקנאים ימותו (ל"ת)
רותי | 23/01/19 22:21
53
המה כרעו ונפלו ואנחנו קמנו ונתעודד.
דניאל | 23/01/19 21:46
52
כתבה נהדרת. אתם עושים עבודת קודש
מלכה | 23/01/19 21:41
51
אתר הידברות הוא אוויר לנשמה שלי
תהילה | 23/01/19 21:39
50
תבינו, האתר הזה כולו קודש, אך כבר הביאו על הרמב"ם שהוציא את הספר מורה נבוכים, שמי שאין לו נבוכים לא צריך מורה. ועל כן יש חרדים שאין להם שאלות / תהיות (טוב או טוב?) אבל הם לא צריכים להיות חשופים לתוכן. (ל"ת)
חרדי | 23/01/19 21:25
49
לחן היקרה, בתור חרדית אני כותבת לך..
חרדית מבטן, חוזרת בתשובה כל הזמן.. ;) | 23/01/19 21:03
48
אל תשכחו אבל שיש 99% חרדים שאוהבים אותכם!!!!!!!!!
מנו | 23/01/19 20:55
47
כל הכבוד שאתם לא מפרסמים מה היא עשתה באמת
אחת | 23/01/19 20:50
46
בשוק מהציניות של התקשורת
בשוק מהציניות של התקשורת | 23/01/19 20:49
45
אני אף פעם לא נכנס לYNET, אני לא מאמין למילה שלהם. (ל"ת)
יהודי | 23/01/19 20:36
44
לעדן-חבל שאי אפשר לתת לך לייק לתגובה (ל"ת)
יהודית (חרדית מבית...) | 23/01/19 20:09
43
וינט פשוט בושה
דניאל | 23/01/19 20:07
42
לעדן
יי | 23/01/19 20:02
41
ישר כח להידברות וכל העוסקים במלאכת הקודש הזאת! (ל"ת)
ארגון הידברות מלא בתוכן חיובי ערכי ומעצים !! תמשיכו בעבודת הקודש!!! אנחנו איתכם!! | 23/01/19 19:56
40
ועוד משהו...
עדן | 23/01/19 19:47
39
לחן היקרה, שהגיבה שהאתר פה הוא לא לחרדים מבית
עדן | 23/01/19 19:44
38
אל תפסיקו לרגע!!!
TOBI | 23/01/19 19:39
37
הכתבה היתה שקופה וברורה
אביעד | 23/01/19 19:33
36
תומכת ומתפעלת מהידברות בתור ארגון קירוב מהחשובים ורבי ההשפעה ביותר! נראה לי שלא הבנתם משהו, יש דברים רבים באתר שבפירוש לא מתאימים לחרדים מבית! וכנראה שחלק מהמתנגדים מהצד הקיצוני חוששים מהסחף של חרדים מבית לדברים שלא מתאימים להם. ולא כפי שחשבתם, שהבעיה שלהם צורת הקירוב. חשוב שיהיה ברור לכולם, גם להם וגם לכם, שהידברות ההוא אירגון קירוב לרחוקים. והגם שיש בהידברות דברים שמתאימים לכולם ממש, יש במקביל דברים רבים שלא מתאימים לחיים ולחינוך של חרדים מבית. ולא להם זה נועד! (ל"ת)
ח-ן | 23/01/19 19:09
35
יישר כח להדברות
H.a | 23/01/19 19:01
34
הפתרון הוא תביעת דיבה! קומו והוציאו את האמת לאור, ואז נראה כמה יעזו להשמיץ על לא בסיס! (ל"ת)
די לרוע | 23/01/19 18:58
33
הזויים
אני | 23/01/19 18:56
32
הידברות אתם עושים עבודת קודש תמשיכו!!!! (ל"ת)
ארקדי | 23/01/19 18:44
31
גם חרדים מתונים מנויים על האתר שלכם
Tzlofach | 23/01/19 18:32
30
הידברות מס 1 !!!!!!!!! (ל"ת)
ליטל | 23/01/19 17:59
29
כל הכבוד לכם!!
אנונימית | 23/01/19 17:45
28
כל הכבוד! אני ובני משפחתי נהנים מאד מהכתבות בהידברות. (ל"ת)
תמי | 23/01/19 17:41
27
הידברות המקום היחיד שמחזיק אותי שפויה!!
בקה | 23/01/19 17:00
26
כל הכבוד להדברות, המשך
אהרן | 23/01/19 17:00
25
כל הכבוד להדברות
אהרן | 23/01/19 16:55
24
ניכרים דברי אמת (ל"ת)
יוחאי | 23/01/19 16:53
23
כל הכבוד
ששוניקו | 23/01/19 16:45
22
מקומם!!
ממ | 23/01/19 16:44
21
אין כמו הידברות בעולם ! (ל"ת)
יעל | 23/01/19 16:43
20
ועוד יותר גאה באתר הידברות...אין עליכם...ושכל הקנאים ימותו (ל"ת)
חרדית גאה | 23/01/19 16:41
19
כפוית טובה
שימעון | 23/01/19 16:41
18
תגובה
יהודי | 23/01/19 16:27
17
אשריכים הידברות עושים עבודת קודש
איש רגיל | 23/01/19 16:19
16
ועל גלצ אנחנו משלמים מכספי המיסים שלנו , בושה. (ל"ת)
חיים | 23/01/19 16:05
15
תקשורת עוינת (ל"ת)
כתבה גאונית ואמיתית . תקשורת עוינת . הידברות תמשיכו לקרב יהודים ךאבא שלהם בשמיים. | 23/01/19 16:03
14
Ynot (ל"ת)
חגית | 23/01/19 15:40
13
אשריכם!
תמר | 23/01/19 15:36
12
כל הכבוד לכם!!!!!! אוהבים להיות מנויים בהידברות.... (ל"ת)
מייק | 23/01/19 15:35
11
אמא
י | 23/01/19 15:33
10
פייק ניוז
לירון | 23/01/19 15:32
9
קראתי את הכתבה וגם את התגובות
ממי | 23/01/19 15:32
8
בהחלט צריך להגיש תביעה
אני | 23/01/19 15:31
7
תביעה הוצאת דיבה
מעין | 23/01/19 15:30
6
פרסום בחינם
רועי | 23/01/19 15:26
5
פועלים מתוך שליחות אמיתית
אין על הידברות בעולם | 23/01/19 15:25
4
רק ככה גדלים !!!
חני | 23/01/19 15:23
3
הידברות זהו ארגון שמחזיר בתשובה גם חילונים וגם חרדים ומי שיש לו בעיה שיעצום עיניים עד שיעבור לו
עדן | 23/01/19 15:23
2
לדעתי יש רק פתרון אחד. צריך לתבוע את Ynet ושאר כלי התקשורת שהשמיצו, על תביעת דיבה. יש אנשים שלומדים דרך הכיס. כשזה לא ישתלם להם כלכלית הם יחשבו פעמיים. (ל"ת)
אני | 23/01/19 15:10
1
הידברות זה ארגון של צדיקים. פשוטו כמשמעו. (ל"ת)
א' | 23/01/19 15:08
באניצער אוואטאר
רביה''ק זי''ע
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: דאנערשטאג פעברואר 15, 2018 8:46 pm
געפינט זיך: אין קוויטל-שטוב
האט שוין געלייקט: 5089 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 6524 מאל

שליחה דורך רביה''ק זי''ע »

מאך אפ איין מאל פאר אלעמאל, זאל מען יא אויפוועקן אדער נישט?
Do y'all remember before the internet that people thought the cause of stupidity was the lack of access to information? Yeah, it wasn't that
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

דער אור לנוער רבי רביד נגר שליט"א

שליחה דורך Buddy »

ער איז פיינע נייעס פאר די עדות המזרח

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fIb_eSSmQgc[/youtube]
ביי ר ישמאעל כהן גדול
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

שליחה דורך Buddy »

באניצער אוואטאר
berlbalaguleh
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: דינסטאג יולי 17, 2012 12:57 pm
האט שוין געלייקט: 25361 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 15512 מאל
קאנטאקט:

שליחה דורך berlbalaguleh »

יא. ער איז געווען א איד מיט א ווארעם אידיש הארץ...זיכרונו לברכה. דאכציך א שטיקל בריסקער געווען...!

שוין. וואס זיין טאטע האט געטון, ווילל איך יעצט נישט זאגן...!
באניצער אוואטאר
berlbalaguleh
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: דינסטאג יולי 17, 2012 12:57 pm
האט שוין געלייקט: 25361 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 15512 מאל
קאנטאקט:

שליחה דורך berlbalaguleh »

או.קעי.: איך ווייס אז דער עולם איז שטארק נייגעריג. וועלל איך עס פארציילן. אבער ביטע האלטן בסוד. און נישט דערציילן פאר קיינעם...!

ווען טעאדאר הערצל איז געשטארבן (געפייגער'ט, לפי נוסח סאטמאר). און ס'זענען געווען א סאך משכילים אין די שטאט בריסק. האט דער בריסקער רב געהייסן אז מ'זאלל פארמאכן די שול מיט אלע שלעסער. כדי מ'זאלל נישט קענען האלטן קיין הספד אויף איהם. איז געגאנגען מנחם בעגינ'ס טאטע מיט נאך 2 אנדערע פארשוינען. און זיי האבן אויפגעבראכן די שול...און מ'האט יא געהאלטן א הספד אויף איהם...!
באניצער אוואטאר
ליטוואק פון בודאפעסט
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: מיטוואך דעצעמבער 19, 2012 6:51 pm
האט שוין געלייקט: 3162 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 9133 מאל

Re: די מהפכה אין ארץ ישראל! שא שטיל נישט אויפוועקן...

שליחה דורך ליטוואק פון בודאפעסט »

שרון פארציילט די מעשה אין זיין אוטוביוגרפיה אז זיין זיידע איז געווען צוזאמען מיט בערל בגין (אין בריסק זאגט מען אז ער איז געווען א שטיקל צודרייטע, די גבאי אין שול אום שבת ויו"ט) אין די אקט.

Sent from my LG-K373 using Tapatalk
The greatest obstacle to discovery is not ignorance--it is the illusion of knowledge.
(Daniel J. Boorstin) דא
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

א נייע סורוצקין אדער נייע עובדיה?

שליחה דורך Buddy »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PYqsqXrbMB0[/youtube]

אין חברון
Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

והיה קודשֱֱ

שליחה דורך Buddy »

Buddy
היימישער באניצער
היימישער באניצער

פיינע נייעס! אין היימישע צייטונגען איז עס נישט הייסע סחורה..

שליחה דורך Buddy »

הידברות ראקט!!
בילד

אבער ביי ערליכע אידן איז דאס גרויס נייעס
חדשות בארץ
סיקור מיוחד: רבני הידברות בסיור היסטורי ומשפיע בטבריה, כולל אורח מפתיע
למעלה מ-3,000 יהודים קיבלו על עצמם להתחזק בשמירת השבת, סוחרים בטבריה הודיעו שלא יפתחו חנויות בשבת. רבני הידברות בביקור היסטורי ומחזק בעיר הקודש טבריה
פארשפארט