אשכול מיוחד אך ורק לעברית

ארטיקלען, אנאליזן, מיינונגען, געדאנקען, און שמועסן
פארשפארט
צוקלאפטע הושענא
מאנשי שלומינו
מאנשי שלומינו
זיך רעגיסטרירט: דאנערשטאג סעפטעמבער 04, 2014 8:08 am
האט שוין געלייקט: 30 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 16 מאל

שליחה דורך צוקלאפטע הושענא »

מאטי האט געשריבן:תירגע מר. צוקלאפטע, בעוד שחסר לנו המון מידע בשפת עברית חסר לך בהחלט גישה בקומוניקציה

כלל ראשון; דברי חכמים בנחת נשמעים.

מוטי (לשעבר מאטי),
אני קצת בהלם ממך ומהגישה שלך אלי כאילו מי יודע מה שכבר אמרתי אתה לוקח את החיים מידי קשה, בעוד שאני סך הכל כותב קצת בנימה מתבדחת ובציניות ולא מתכוונת בהחלט לפגוע ואתה כבר מסתער עלי עם פטיש חמש קילו ומתחיל להכות בי ולרוצץ את מוחי עם הגדרות של חוסר קומיניקציה ושאר ירקות, עוד רגע תאמר עלי שאני מחבל, (מכת המחבלים שערי חסד...) אז בבקשה גש לפסיכיאטר באיזור שלך וקח את הכדורים, או לחילופין צא למרפסת עם כוס קפה וסיגריה לשאוף קצת אויר ותירגע בבקשה, קח את החיים באיזי.
אני מבקש ממך שתתנצל בפומבי על התגובה הזועמת והפוגענית.
ולך מר פלאוויס הנכבד, לרגע לא חשבתי שהנה יצוץ כאן מישהו שבקיא כ"כ ביסודות כללי הדקדוק של שפת העברית כמוך שנראה שאתה תלמיד מצטיין במיוחד בנקודה זו, באמת יתכן שאתה צודק בהחלט כי אני לא כ"כ בקיא ברמה גבוהה כמוך, אני מרגיש כשאני עומד לידך כמו איזה מישהו דאבילי או קצת כזה טמבל, ולכן בהנחה שאתה צודק אני מצדיע לך ומוריד את הכובע בפניך, מוכן להיות תלמידך.
הושענא למענך אם לא למעננו.
רעדאגירט געווארן צום לעצט דורך 3 אום צוקלאפטע הושענא, רעדאגירט געווארן 0 מאל בסך הכל.
פארוואס?
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: פרייטאג יאנואר 31, 2014 11:28 am
האט שוין געלייקט: 1457 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 2213 מאל

שליחה דורך פארוואס? »

מוטי, תודה על הרעיון המבורך.

ברצוני להציע, במקום להתחרות כאן, מי מדבר עברית צחה יותר, אולי עדיף לכתוב מאמרים איכותיים בעברית.
אסור ליראת שמים שתדחק את המוסר הטבעי של האדם, כי אז אינה עוד יראת שמים טהורה.
סימן ליראת שמים טהורה הוא כשהמוסר הטבעי, הנטוע בטבע הישר של האדם, הולך ועולה על פיה במעלות יותר גבוהות ממה שהוא עומד מבלעדה.
~ אורות ישראל להגראי"ה קוק
קאווע טרינקער
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: זונטאג מערץ 18, 2012 11:01 am
האט שוין געלייקט: 4109 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 7909 מאל

שליחה דורך קאווע טרינקער »

יאללה @למה?
תהיה הראשון
Under influence
געפילטע פיש
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: מיטוואך פעברואר 29, 2012 10:16 am
האט שוין געלייקט: 4586 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 6629 מאל

שליחה דורך געפילטע פיש »

ישמעאל הכהן האט געשריבן:והניקים העליטים מגיבים אך ורק באשכול ההוא

העליטני נא.
קאווע טרינקער
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: זונטאג מערץ 18, 2012 11:01 am
האט שוין געלייקט: 4109 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 7909 מאל

שליחה דורך קאווע טרינקער »

סליחה אדוני, מה זה געפילטע פיש?
Under influence
באניצער אוואטאר
מאטי
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: מאנטאג אוגוסט 27, 2012 5:06 pm
האט שוין געלייקט: 3382 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 4490 מאל

שליחה דורך מאטי »

זה דוקא סלנג מפורסמת במגזר הקאווע טרינקער'ס.
My enemy showed me an Olive Branch, upon closer observation it turned out to be covered in Fig Leaves
באניצער אוואטאר
געוואלדיג
חבר ותיק
חבר ותיק
זיך רעגיסטרירט: מיטוואך דעצעמבער 10, 2014 4:15 pm
געפינט זיך: באתרא דנשקי שמיא וארעא להדדי
האט שוין געלייקט: 6582 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 4455 מאל

שליחה דורך געוואלדיג »

טוב שיהיה, סבבה.

ולך מיסטר הושענה דפוקה אני רוצה להגיד אל תחשוב שרק אתה יודע לדבר בעברית, אתה לא יודע מי עוד נמצא פה ומאיפה הוא מגיע, אז בא נדבר ביחד וללמד את בני ישראל לשון לימודים,

שבת שלום.
עס נעמט א מאנקי בערך 3 שעה צו טרענירן א מענטש אים צו געבן באנאנעס יעדע פאר מינוט...

-יין שרף-
עדיאל
מאנשי שלומינו
מאנשי שלומינו
זיך רעגיסטרירט: זונטאג דעצעמבער 21, 2014 9:13 pm
האט שוין געלייקט: 68 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 593 מאל

שליחה דורך עדיאל »

מאטי האט געשריבן:אני מקוה שיהיה גם חממה של עזרה לחברים שישמחו להכיר ולהתרגל את שפת הקודש

חממה הינו greenhouse. מה זה חממה של עזרה?
צוקלאפטע הושענא האט געשריבן:משוואה שבשפת האידיש קוראים למושג הזה 'אופגעקלערט' דהיינו 'תחכום' או בשפה העברית 'תחמנות'

תחמנות או תחכמנות? אם תחמנות, מאיזה שורש?
צוקלאפטע הושענא האט געשריבן:אני מרגיש כשאני עומד לידך כמו איזה מישהו דאבילי או קצת כזה טמבל

מה זה דאבילי?
באניצער אוואטאר
berlbalaguleh
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: דינסטאג יולי 17, 2012 12:57 pm
האט שוין געלייקט: 25361 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 15512 מאל
קאנטאקט:

שליחה דורך berlbalaguleh »

petergrifin האט געשריבן:עה עה.. איפה הדרך להכותל?

...אם כבר...אז כבר... :lol:
באניצער אוואטאר
אפטעמיסט
חבר ותיק
חבר ותיק
זיך רעגיסטרירט: זונטאג סעפטעמבער 22, 2013 3:05 am
געפינט זיך: אין מאחורי
האט שוין געלייקט: 2515 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 3142 מאל

שליחה דורך אפטעמיסט »

תודה מוטי על פתיחת פינה לאוהדי ישראל והשפה היהודית.

אפשר סיגריה בבקשה?
באניצער אוואטאר
berlbalaguleh
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
קאנטאקט:

מאטי האט געשריבן:תירגע מר. צוקלאפטע, בעוד שחסר לנו המון מידע בשפת עברית חסר לך בהחלט גישה בקומוניקציה

אדון מוטי, סליחה. בעברית מדוברת יש הבדל רציני בין המילים ..."ידע, ו-"מידע"...!... :lol: :roll:
באניצער אוואטאר
מאטי
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער

שליחה דורך מאטי »

עדיאל האט געשריבן:
מאטי האט געשריבן:אני מקוה שיהיה גם חממה של עזרה לחברים שישמחו להכיר ולהתרגל את שפת הקודש

חממה הינו greenhouse. מה זה חממה של עזרה?

Screenshot_2015-05-15-17-35-59-1.png
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
My enemy showed me an Olive Branch, upon closer observation it turned out to be covered in Fig Leaves
באניצער אוואטאר
berlbalaguleh
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
קאנטאקט:

petergrifin האט געשריבן:עה עה.. איפה הדרך להכותל?

רחמנא ליצלן מהאי דעתא...!
(הרב ישראל מ. סופר.)... :lol: :roll:
באניצער אוואטאר
הוגה
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: דינסטאג אפריל 09, 2013 1:20 pm
געפינט זיך: מאנסי
האט שוין געלייקט: 6841 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 6553 מאל

שליחה דורך הוגה »

[justify]כשהייתי בן ארבעה עשרה נסעתי ללמוד בארץ ורוב הכתה שלי היו ישראלים דוברי עברית, גם השיעורים היו רובם בעברית. אחרי כמה שבועות ניגש אלי בחור ישראלי ושאל אותי ביידיש שבורה "דו אסט שוין געלערענט צו דיך צו רעדן עברית?" עניתי לו שכן, רק המילים הקשות אני לא מבין. אז הוא שאל אותי איזה מילים, עניתי לו "מינימום, מקסימום, פיג'מה". "אה" הוא ענה עם חיוך על הפנים, "דו געלערענט נאר די עברית וואס איז דומה צו לשון הקודש. מינימום, מקסימום און פיג'מה זיי זענען נישט לשון הקודש, זיי זענען מין אסתם פון ערבית".

סיפור אמיתי. :D[/justify]
"לא מצאנו בשום מקום בתורה שמצווה אדם להיות למדן ובקי בכל חדרי התורה. שכן תכלית הלימוד אינה להיות למדן אלא להיות אדם טוב, לעשות הטוב ולהטיב לזולתו." ~ רמ"מ מקאצק ז"ל
באניצער אוואטאר
berlbalaguleh
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
קאנטאקט:

פארוואס? האט געשריבן:מוטי, תודה על הרעיון המבורך.

ברצוני להציע, במקום להתחרות כאן, מי מדבר עברית צחה יותר, אולי עדיף לכתוב מאמרים איכותיים בעברית.

...ואין אנחנו... אונז קענען נישט... :lol:
באניצער אוואטאר
מאטי
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער

שליחה דורך מאטי »

berlbalaguleh האט געשריבן:

אדון מוטי, סליחה. בעברית מדוברת יש הבדל רציני בין המילים ..."ידע, ו-"מידע"...!... :lol: :roll:

ידע knowledge
מידע information
באניצער אוואטאר
ונבנתה העיר
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: מיטוואך יולי 25, 2012 5:41 am
האט שוין געלייקט: 6591 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 8112 מאל

שליחה דורך ונבנתה העיר »

הוגה האט געשריבן:[justify]כשהייתי בן ארבעה עשרה נסעתי ללמוד בארץ ורוב הכתה שלי היו ישראלים דוברי עברית, גם השיעורים היו רובם בעברית. אחרי כמה שבועות ניגש אלי בחור ישראלי ושאל אותי ביידיש שבורה "דו אסט שוין געלערענט צו דיך צו רעדן עברית?" עניתי לו שכן, רק המילים הקשות אני לא מבין. אז הוא שאל אותי איזה מילים, עניתי לו "מינימום, מקסימום, פיג'מה". "אה" הוא ענה עם חיוך על הפנים, "דו געלערענט נאר די עברית וואס איז דומה צו לשון הקודש. מינימום, מקסימום און פיג'מה זיי זענען נישט לשון הקודש, זיי זענען מין אסתם פון ערבית".

סיפור אמיתי. :D[/justify]

אין אונזער דירה איז געווען א פלאד, האט זיך דער בעה"ב געמוטשעט מסביר צו זיין וואס דאס איז וואס מען רופט אין ישראל א 'פאמפ'...
מ'דארף צוריק אראפברענגען דעם רבי'ן

אמר ונבנתה: אל עבר החלון נשקפתי ונתתי אל לבי כי שבת האדם ממנו, חומר וגשם – ורוח אין, בחנתיו, והנה הוא תולדת מקריו – כאשר ילך המקרה כך יתעצב לבו ודמותו, לרגעים אבחננו, כאשר יאמר החכם כי אין הוויית רגע מול רגע נוצרת כי אם בהתחדש מקריו, ואל מי יקר המקרה?
באניצער אוואטאר
אפטעמיסט
חבר ותיק
חבר ותיק
זיך רעגיסטרירט: זונטאג סעפטעמבער 22, 2013 3:05 am
געפינט זיך: אין מאחורי
האט שוין געלייקט: 2515 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 3142 מאל

שליחה דורך אפטעמיסט »

אוגה, מאד נהנתי מהמבטא הישראלי הקשה. אייסע נייעס!
צוקלאפטע הושענא
מאנשי שלומינו
מאנשי שלומינו

חאצקעל שניידער האט געשריבן:הושענא : קודם כל בבייאת המשיח יבטל ביחד עם המדינה הטמאה גם שפתם הטמא ויחזרו להשתמש בלה״ק נקי בלתי מסולף,
ב. אתה מוכן לעזור א״כ זה מפריע לי הרבה זמן למה בעברית אין משתמשים בתיבת אין לומר נישט רק לשימוש סאיז נישט דא לדוגמה אומרים אני לא יודע , תחת איני יודע .

חאצקעל ידידי שמע לעצתי כך ניוושע שנינו יחד כמו שמתפללים אני והו הושיעא נא,
קודם כל, עזוב את השטויות שהכניסו לך בראש שכשמשיח יבוא תתבטל המדינה הטמיאה ותתבטל השפה העברית, המלמדים שלך בחיידר היו מוכרחים לדקלם לך את המשפטים הללו חסרי הבסיס, אלו מילים רייקניות מכל תוכן, באפקעס שטויות במיץ עגבניות, מה שכן יתבטל זה השטויות של הקנאים חמומי המח ששטפו לך את הראש ועשו ממך חתיכת טמבל.
מה שבטוח בטוח, שאם כבר משהו יתבטל זה השפה שלנו דהיינו האידיש האמריקאי שהוא יותר אנגלית מאידיש.

ועל שאלתך בעניין ה'איני יודע' בעצם אתה לחלוטין צודק, אלא שהמילה 'איני יודע' היא יותר מילה ספרותית שלא משתמשים במילה זו בקצב הדיבור השוטף ובדו שיח חברתי,

דרך אגב אני לא יכול להתאפק, מישהו זוכר את הסיפור של הויכוח עם הכומר והיהודי הפשוט שסוכם שמי שישאל את השני משהו ולא יהיה לשני תשובה מי שלא יענה כמו שצריך מיד יהרגו אותו, והיהודי שאל את הכומר מה זה 'איני יודע' והכומר ענה 'איך ווייס נישט'.....
איי איזה סיפור עסיסי זה... מישהו זוכר?

ולסיום מר @עדיאל, המילה 'דאבילי' זה כנוי נוסף למשמעות של המילה 'טמבל'. או משהו כמו 'חסר לו בורג'
באניצער אוואטאר
הוגה
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: דינסטאג אפריל 09, 2013 1:20 pm
געפינט זיך: מאנסי
האט שוין געלייקט: 6841 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 6553 מאל

שליחה דורך הוגה »

[justify]
צוקלאפטע הושענא האט געשריבן:קודם כל, עזוב את השטויות שהכניסו לך בראש שכשמשיח יבוא תתבטל המדינה הטמיאה ותתבטל השפה העברית, המלמדים שלך בחיידר היו מוכרחים לדקלם לך את המשפטים הללו חסרי הבסיס, אלו מילים רייקניות מכל תוכן, באפקעס שטויות במיץ עגבניות, מה שכן יתבטל זה השטויות של הקנאים חמומי המח ששטפו לך את הראש ועשו ממך חתיכת טמבל. מה שבטוח בטוח, שאם כבר משהו יתבטל זה השפה שלנו דהיינו האידיש האמריקאי שהוא יותר אנגלית מאידיש.

איך זה שאתה מבקש ממנו לעזוב את מה שלימדו אותו בחיידר? איך אתה רוצה שיידעו להבחין בין שטיות למה שלך לא נראה כשטיות? הרי בשעת זריקה לפח אפשר שבטעות יזרקו גם ענינים חשובים כמו זה שבימות המשיח ידברו עברית או לשה"ק במקום ארמית או אנגלית, או אולי יזרקו בטעות לפח זה שבכלל יהיה ימות המשיח. בקיצור, השאלה הוא במה אתה כה בטוח שזה שטיות וזה לא שטיות? או שנאמר שמה שלימדו אותנו חייב להיות רציני ואמת, או שהכל שטיות. לא ככה?[/justify]
"לא מצאנו בשום מקום בתורה שמצווה אדם להיות למדן ובקי בכל חדרי התורה. שכן תכלית הלימוד אינה להיות למדן אלא להיות אדם טוב, לעשות הטוב ולהטיב לזולתו." ~ רמ"מ מקאצק ז"ל
צוקלאפטע הושענא
מאנשי שלומינו
מאנשי שלומינו

berlbalaguleh האט געשריבן:
פארוואס? האט געשריבן:מוטי, תודה על הרעיון המבורך.

...ואין אנחנו... אונז קענען נישט... :lol:

בערל, אני לא מאמין הכל אתה יודע ומכיר, אתה זוכר בעל פה את כל המאמרים של מנשה פילאפ (י.מ. סופר) מתמצא בפיזיקה, מטמטיקה, אלקטרוניקה, נהג הסעות ו'בעל עגלה' ותיק מהשורה הראשונה, חוץ מאהבתך לציון ולציונים בכלל, הכל אתה יודע חוץ מעברית?

לא מתאים לך!
אתה כבר זקן תרח, מחתן כבר נכדים עוד מעט אתה סוגר את העיניים ומוצא את עצמך בחדר הטהרה ערום כביום היוולדך ובהמשך קוברים את גופתך וזהו, אם כריסך היתה מליאה מגעפילטע פיש או פשטידת אטריות אזי יקח קצת זמן עד שהעכברים יחסלו את בשרך ואז יברכו בזימון על הכוס אם היו שלושה עכברים יחד בסעודת החיסול של הבעל עגלה, ואז אתה מוצא את עצמך נפגש עם הבי"ד של מעלה, והשאלה הראשונה תהיה 'האם אתה מכיר עברית'? מה תענה? אה?
לא ישאלו אותך כמה בורקאס אכלת בחיים, גם לא כמה סיגריות עשנת בתור ילד, מה שכן יתבעו אותך אם אתה מכיר עברית!
שב תלמד עכשיו שיהיה לך מה לענות!
רעדאגירט געווארן צום לעצט דורך 3 אום צוקלאפטע הושענא, רעדאגירט געווארן 0 מאל בסך הכל.
[NAMELESS]

שליחה דורך [NAMELESS] »

כמשמש בקודש אצל מרן זה כמה שנים אני מוחה נמרצות על אלו ששפת יודיש לא טוב להם ולקחו דרך לא טוב להשתמש בשפת עברית, ואם רק בלשון הקודש עסקינן לא הייתי מרעיש כ״כ (ואפילו שידוע שצדיקים וקדושים לא היו משתמשים בשפה לשה״ק רק ללימוד תורתנו הק׳) אבל כמה מבני השטיבל כתבו בלשון טמא שמטמא ומטמטם כל הגוף והנפש ומקורו מאפיקורסים מחוללי רעיון הציוני רח״ל.

ובוודאי שהוא נגד דרך ושיטת רביה״ק, שכל ימיו היה מרעיש עולם ומלואו על דבר זה. וידוע מה שאמר בלשונו הק׳ ענדערשט זיך ביקען טויזענט מאל וכו׳

הכותב וחותם בדמע
הק׳ עזריאל
עבד לעובדי השם
צוקלאפטע הושענא
מאנשי שלומינו
מאנשי שלומינו

@הוגה, אתה צודק בכל מילה,
מה שאני רוצה לומר לך זה שאם הוא הגיע לכאן הוא עומד במצב טוב, בטח יותר מקודם, במשך הזמן הוא יפתח את העיניים בעצמו בבחינת הנותן לשכוי בינה ויבחין בין השטויות שדחסו לו לתוך המח ע"י המלמדים שלו שהיו חסרי השכלה וחשוכים שכל המטרה שלהם היה למכור שנאה עיוורת לציון ולעשות כסף קל
אנחנו נעזור לו לצאת מהשטויות וההזיות מגיל הילדות וכך נעזור אחד לשני, ויחד נשתה קפה באבוס אחד כמו שמבקשים אני והו הושיעא נא
פארשפארט