לעמאן דזשוס גייט ארויף אויפן הר הבית

היימיש, לאקאל, און איבער דער וועלט
רעאגיר
באניצער אוואטאר
מאטי
שריפטשטעלער
שריפטשטעלער
זיך רעגיסטרירט: מאנטאג אוגוסט 27, 2012 5:06 pm
האט שוין געלייקט: 3593 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 4507 מאל

לעמאן דזשוס גייט ארויף אויפן הר הבית

שליחה דורך מאטי »

גיוס חרדים - חסידי סאטמר מתגייסים לבנין המקדש
שמעתי במו אוזניי מהרב חיים ריצ'מן ממכון המקדש, ראיתי תמונות, פגשתי חסיד סאטמר בהר הבית ועדין קשה לי להאמין

הבוקר פגשתי בהר הבית את הרב חיים ריצ'מן עם יהודי נחמד דובר אנגלית ואידיש וקצת לשון הקודש של התפילה. הרב ריצ'מן אמר שהוא חייב להכיר לי את חברו ולספר לי על הרקע לעלייתו להר הבית. חזותו של האיש מעידה עליו שהוא יהודי חרדי, אך בהר הבית אני רגיל לפגוש יהודים מכל הגוונים. אפילו במערכת אתר זה עובדים יחד חסידים, ליטאים וחובשי כיפות סרוגות, לכן הנוכחות החרדים לא גרמה לי להפתעה מיוחדת, עד ששמעתי את הסיפור.

הרב ריצ'מן סיפר שהוא הוזמן לשטיבל חצי מחתרתי של חסידי סטמאר בווילימסבורג שבניו יורק. מדובר בשטיבל של חסידי סאטמר השייכים למשפחות המיוחסות ביותר בחסידות, רובם תלמידי חכמים בשעור קומה, שנחשפו לספרו של הרב שלמה יששכר טייכטל "אם הבנים שמחה" ונדבקו באהבת ארץ ישראל ובתשוקה עזה לפעול למען הגאולה.

כידוע, חסידות סאטמר מחזיקה בדעות קנאיות ביותר ביחס לתנועה הציונית וביחס למדינת ישראל המתחדשת. החסידות מציגה קו קיצוני המתנגד לכל מעשה שיש בו כדי לקדם את הגאולה באופן מעשי. אין ספק שפעילות בריש גלי של חסידים אוהבי ציון אלו, תגרום לקרע של ממש בינם לבין משפחתם וחבריהם בחסידות ותפגע בהם ובמשפחתם, לכן הם מבקשים בשלב זה לפעול בצנעה, עד עלייתם ארצה להשתתף באופן פעיל בקירוב קץ הגאולה.

החסידים סיפרו לרב ריצ'מן שמזה כמה שנים הם עוקבים אחר האתר באנגלית של מכון המקדש שאותו מפעיל הרב ושותים בצמא את מימיו. הרב ריצ'מן סיפר שהוא זכה לקבלת פנים חמה בשטיבל בווילימסבורג, החסידים חבקוהו ונשקוהו, אכלו שיריים מצלחתו ושתו בשקיקה מתורתו. הם הביעו רצון עז להשתתף בבנין המקדש בפועל ולשמוע איך ניתן לעשות זאת.

הרב ריצ'מן שומר על קשר רציף עם החסידים ומלווה כמה מהם שהחלו להתכונן לעליה ארצה ובינתיים לומדים את תורת ארץ ישראל וכמובן הלכות המקדש וקדשיו ועולים להר הבית בכל הזדמנות. אחד מהם, שנמצא כעת בארץ לשם בדיקות אחרונות לקראת העליה ארצה, הצטרף היום לרב ריצ'מן ועלה יחד איתנו להר הבית.

התמונות והמידע באדיבות הרב חיים ריצ'מן ואתר הר הבית חדשות

http://the--temple.blogspot.com/2014/04 ... 5.html?m=1
My enemy showed me an Olive Branch, upon closer observation it turned out to be covered in Fig Leaves

דער אשכול פארמאגט 35 תגובות

איר דארפט זיין א רעגיסטרירטער מעמבער און איינגעשריבן צו זען די תגובות.

רעגיסטרירן איינשרייבן

רעאגיר